زنو

یادداشت های مهدی فاتحی درباره هنر ادبیات و سینما

مجموعه داستان "مردم عادی زندگی معمولی" توسط نشر نی منتشر شد

بالاخره با تمام فراز و نشیب ها،در گرم ترین روزهای سال اولین کتاب داستانی من بعد از گرفتن مجوز و عبور از دالان بلند چاپ کتاب منتشر شد.از تمام نظرات دوستان،چه مثبت و چه منفی دربارهء داستان(های) این مجموعه استقبال می کنم و نظرات منتشر شده شان را ( در صورت اجازه ایشان) در اینجا منتشر می کنم.

کتاب های دیگرم که هنوز از این دالان رد نشده اند:

مجموعه داستان: "شلیک به پیانیست"

رمان: "تقدیم به یک زن"

و کتاب منتشر شده:

ترجمهء کتاب "داستان نویسی نوین" نوشته دیمون نایت توسط نشر چشمه(چاپ دوم)

 

دو نیم نگاه به کتاب "مردم عادی زندگی معمولی"

 

روزنامه اعتماد، روزنامه فرهیختگان

 12داستان کوتاه مهدی فاتحی را نشر نی منتشر کرده است. از این نویسنده که به عنوان منتقد سینما و ادبیات با مطبوعات و به ویژه روزنامه اعتماد همکاری می کند پیش از این ترجمه کتابی درباره اصول اولیه داستان نویسی از طرف نشر چشمه منتشر شده بود. داستان های سوژه محور فاتحی با لحنی کمابیش طنزآلود روایت می شود. راوی بیشتر داستان های این مجموعه اول شخص است. «مردم عادی زندگی معمولی» در 1650 نسخه و به قیمت 1800 تومان منتشر شده است.

 

خبرگزاری مهر :

زندگی معمولی مردم عادی روایت شد

مجموعه داستانهای کوتاه مهدی فاتحی در کتابی به نام "مردم عادی زندگی معمولی" انتشار یافت.به گزارش خبرنگار مهر، "مردم عادی زندگی معمولی"  به تازگی  در 107 صفحه توسط نشر نی منتشر شده است.این کتاب مشتمل بر 12 داستان است که از جمله آنها می‌توان به یک ملاقات دوست‌داشتنی با خودم، صحرای نوادا، ماجرای آن روز، پنجره، آدم معمولی، چشم بادامی، قدم زدن میان دریاچه، کمد و عجب بهار کسالت‌آوری اشاره کرد.در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: همیشه حرفهای احمقانه تلخ نیستند، یعنی حتی همیشه حرفهای تلخ حرفهای ناجوری نیستند، درست مثل شکلات که تلخ‌ترینشان واقعی‌ترینشان است. از ویژگیهای روایت داستانی فاتحی می‌توان به این نکته اشاره کرد که او اکثر  داستانهایش را با فضایی رئال آغاز می‌کند و سپس به دنیایی سورئال می‌کشاند که این سبک داستانهای او را برای سلایق مختلف خواندنی می‌کند.

 

+ مهدی فاتحی ; ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٧ تیر ۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()