مجموعه داستان "مردم عادی زندگی معمولی" توسط نشر نی منتشر شد

بالاخره با تمام فراز و نشیب ها،در گرم ترین روزهای سال اولین کتاب داستانی من بعد از گرفتن مجوز و عبور از دالان بلند چاپ کتاب منتشر شد.از تمام نظرات دوستان،چه مثبت و چه منفی دربارهء داستان(های) این مجموعه استقبال می کنم و نظرات منتشر شده شان را ( در صورت اجازه ایشان) در اینجا منتشر می کنم.

کتاب های دیگرم که هنوز از این دالان رد نشده اند:

مجموعه داستان: "شلیک به پیانیست"

رمان: "تقدیم به یک زن"

و کتاب منتشر شده:

ترجمهء کتاب "داستان نویسی نوین" نوشته دیمون نایت توسط نشر چشمه(چاپ دوم)

 

دو نیم نگاه به کتاب "مردم عادی زندگی معمولی"

 

روزنامه اعتماد، روزنامه فرهیختگان

 12داستان کوتاه مهدی فاتحی را نشر نی منتشر کرده است. از این نویسنده که به عنوانمنتقد سینما و ادبیات با مطبوعات و به ویژه روزنامه اعتماد همکاری می کند پیش ازاین ترجمه کتابی درباره اصول اولیه داستان نویسی از طرف نشر چشمه منتشر شده بود. داستان های سوژه محور فاتحی با لحنی کمابیش طنزآلود روایت می شود. راوی بیشترداستان های این مجموعه اول شخص است. «مردم عادی زندگی معمولی» در 1650 نسخه و بهقیمت 1800 تومان منتشر شده است.

 

خبرگزاری مهر :

زندگی معمولی مردم عادی روایت شد

مجموعه داستانهای کوتاه مهدی فاتحی در کتابی به نام "مردم عادی زندگی معمولی" انتشار یافت.به گزارش خبرنگار مهر، "مردم عادی زندگی معمولی"  به تازگی  در 107 صفحه توسط نشر نی منتشر شده است.این کتاب مشتمل بر 12 داستان است که از جمله آنها می‌توان به یک ملاقات دوست‌داشتنی با خودم، صحرای نوادا، ماجرای آن روز، پنجره، آدم معمولی، چشم بادامی، قدم زدن میان دریاچه، کمد و عجب بهار کسالت‌آوری اشاره کرد.در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: همیشه حرفهای احمقانه تلخ نیستند، یعنی حتی همیشه حرفهای تلخ حرفهای ناجوری نیستند، درست مثل شکلات که تلخ‌ترینشان واقعی‌ترینشان است. از ویژگیهای روایت داستانی فاتحی می‌توان به این نکته اشاره کرد که او اکثر  داستانهایش را با فضایی رئال آغاز می‌کند و سپس به دنیایی سورئال می‌کشاند که این سبک داستانهای او را برای سلایق مختلف خواندنی می‌کند.

 

/ 8 نظر / 45 بازدید
هادی‌چ

به سلامتي و دل خوش؛ اميدوارم به زودي رمان بنويسيد :)

پيمان اسماعيلي

مبارك باشد.

فرشته

هم تبریک می گم هم تسلیت به خاطر این که تو موقعیتی کتابت چاپ شد که حتی مسائل شخصی هم برای اد مها درجه دو و سه شده. انشالله که خیلی زود مردم دل و دماغ پیدا کنن و کتاب تو رو هم بخونن.

علیرضا زال

تبریک و موفق باشید. در اولین فرصت خواهم خواند.

زاهد

تبریک می گم در اولین فرصت می خونمش

کاوه

سلام. تبریکات. راستی، ما برگشتیم به مام میهن.

پیمان جباری

مهدی جان تبریک میگم - خوشحالم و برایت آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم. [گل]

سعید

تبریک میگم اقا مهدی. از نقد فیلمت که خیلی خوشم اومد. سعی میکنم کتابت رو هم پیدا کنم و بخونم. امیدوارم کتاب های منم زودتر به چاپ برسه . بازم تبریک