"خاطره ای از کریسمس"ترومن کاپوتی مجوز انتشار گرفت.

این خبر را خبرگزاری ایلنا همراه با گفتگوی کوتاهی با من منتشر کرده است اما به دلیل اشتباهات زیاد(چه نثری و چه مفهومی)در این متن فقط بخش کوتاهی از آن را استفاده می کنم:

"خاطراه‌ای از کریسمس" کتابی‌ست از ترومن کاپوتی نویسنده‌ی امریکایی که توسط مهدی فاتحی ترجمه شده و ازسوی انتشارات مروارید منتشر خواهد شد...ترومن کاپوتی شیوه نوشتن خود را چنین توصیف می‌کند:"انسانی کاملا افقی هستم! اگر دراز نکشم نمی‌توانم فکر کنم،حالا بخواهد روی تخت دراز بکشم یا روی مبل لم بدهم.قهوه و سیگار باید دم دستم باشد.باید درحالی باشم که دود را بیرون ‌بدهم و جرعه‌ای قهوه بنوشم.
عصرها به جای قهوه چای نعنا می‌نوشم.از ماشین تحریر استفاده نمی‌کنم.نسخه اول  کارم را با مداد می‌نویسم و بعد ویرایشش می‌کنم.خودم را یک سبک‌گرا می‌دانم سبک‌گراها عاشق استفاده از ویرگول هستند؛ وقتی اسیر این وسواس می‌شوم زحمت و رنج بسیاری می‌کشم.
به نظرم سبک آگاهانه به آدم نمی‌رسد مثل رنگ چشم می‌ماند.راستش را بخواهید سبک شما یعنی خود شما، شخصیت یک نویسنده رابطه بسیاری با اثر دارد.انسانیت فردی نویسنده،کلام و رفتار او در قبال دنیا باید درست مثل یک شخصیت خودش را به خواننده نشان دهد."...

کاپوتی نویسنده ای است که بیشتر آثار او به فارسی ترجمه نشده و هنوز برای فارسی زبانان چندان شناخته شده نیست،علتش را نمی دانم!سعی می کنم در این مدت بیشتر از این نویسنده صاحب سبک آمریکایی بنویسم.

مجموعه آثار کاپوتی:

صداهای دیگر،اتاق های دیگر(1948)

درخت شب(1949)

رنگ محلی(1950)

موسیقی علفزار(1951)

شیطان را بزن،فیلمنامه(1954)

خانهء گل ها،نمایشنامه(1954)

صدای موزها شنیده می شود(1956)

صبحانه در تیفانی(1958)

بی گناه ها،فیلمنامه(1961)

مشاهدات(1959)

در کمال خونسردی(1966)

خاطره ای از کریسمس(1967)

سگ ها پارس مس کنند(1973)

و بعد فرو ریخت(1976)

موسیقی برای بوقلمون صفت ها(1980)

دعاهای مستجاب شده،ناتمام(1986)

 

/ 0 نظر / 37 بازدید